Úvodní stránka on-line nápovědy

Vítejte na on-line nápovědě FreeCADu

Tento dokument byl automaticky vytvořen z obsahu oficiální dokumentace Wiki FreeCAD, tak, aby mohl být čten on-line. Od té doby, co je wiki aktivně udržovaná a neustále vyvíjená komunitou vývojářů a uživatelů, můžeš shledat, že on-line verze obsahuje více a novější informace, než tento dokument. Zde také najdeš překlady této dokumentace v procesu pro více jazyků. Nicméně, doufáme, že zde najdete všechny informace, které potřebujete. V případě, že máte otázky, na něž nemůžete najít odpovědi v tomto dokumentu, vyhledejte FreeCAD fórum, kde možná najdete na vaše otázky odpovědi, nebo někoho ochotného vám pomoci.

Jak ji používat

Tento dokument je rozdělen do několika částí: představení, používání, skripting a vývoj, poslední tři jsou adresovány zvláště široké kategorii uživatelů FreeCADu: koncovým uživatelů,, kteří chtějí jednoduše program používat, zkušeným uživatelům, kteří se zajímají o skriptovací schopnosti FreeCADu a chtěli by si přizpůsobit některé jeho stránky, a vývojářům, kteří pomýšlejí na FreeCAD jako na základ pro vývoj jejich vlastních aplikací. Jestliže jste ve FreeCADu nováčci, tak vám navrhujeme začít jednoduše od představení.

Přispění

Jak už jste někdy mohli zjistit, programátoři jsou skutečně špatní v psaní nápověd! Pro ně je vše úplně jasné, protože to takovým způsobem navrhli. Proto je životně důležité, aby nám zkušení uživatelé pomohli napsat a zrevidovat dokumentaci. Ano, myslíme vás! Jak se můžete zeptat? Jděte do uživatelské sekce na wiki. Budete potřebovat účet do FreeCAD wiki a přihlásit se. Požádejte o přístup k zápisu na fórum v IRC kanále (Internetové chatové vysílání) – wiki je kvůli spamové ochraně chráněna proti zápisu a my vám vytvoříme účet. Aktuálně je wiki účet oddělen od účtu fóra, ale my vám vytvoříme wiki účet se stejným jménem jako účet na fóru. Pak již můžete začít s editací! Rovněž zkontroluj tuto stránku pro další způsoby, jak můžete pomoci FreeCADu.